Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Gündem » Safiport Derince, STS ve RTG’lerle hizmet kalitesini artıracak

Safiport Derince, STS ve RTG’lerle hizmet kalitesini artıracak

Safiport Derince, STS ve RTG’lerle hizmet kalitesini artıracak

Safiport’un 10 Temmuz’da Çanakkale Boğazı’ndan geçen STS vinçleri, geçtiğimiz hafta Safiport Derince Limanı’na ulaştı. Yükseklikleri 90 m olan vinçler özel olarak alçaltılarak, Osmangazi Köprüsü’nden operasyonla geçirildi. Super Post Panamax büyüklüğündeki STS vinçleri “Ultra Large Container Vessel” olarak adlandırılan gemilere hizmet verebilecek. Vinçler gemi üzerinde 23’üncü sıradan konteyner operasyonu yapabiliyor. Vinçlerin kurulum ve test işlemlerinin Eylül 2018’de tamamlanması bekleniyor.

Kalmar marka 10 adet RTG’nin kurulumu da tamamlandı

Kalmar tarafından Safiport Derince için üretilen 10 adet yeni nesil Lastik Tekerlekli Konteyner İstif Vinçleri (RTG), liman sahasında konteyner istifleme ve yüklemede kullanılmak üzere kurulumları tamamlanarak operasyona hazır hale geldi. Üst üste 6 ve yan yana 7 sıraya kadar istifleme kapasitesine sahip RTG’ler, tamamen elektrik enerjisi ile çalışması ve karbon emisyonu duyarlılığı açısından fayda sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3053

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top