Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Yaşam » Damen Shipyards Galati ‘’Kaynak Ustaları’’ ödüllerini silip süpürdü

Damen Shipyards Galati ‘’Kaynak Ustaları’’ ödüllerini silip süpürdü

Damen Shipyards Galati ‘’Kaynak Ustaları’’ ödüllerini silip süpürdü

Çin’in Hunan eyaletindeki ZhuZhou şehrinde Haziran ayında gerçekleştirilen 2018 Ark Kupası Uluslararası Kaynakçılık Yarışması’na (2018 Arc Cup International Welding Competition) katılan Romanyalı Damen Shipyards Galati’nin kaynakçı personeli, dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 380 yarışmacıyı geride bırakarak, prestijli ödüllerin çoğunu kazanma başarısını gösterdi.

Tersanenin Gemi Gövdesi 1 Kısmı’ndan Emanuel Andrei Broasca ile Petrica Ghibergiu, Borulama Tesisi’nden Petrisor Goga ve Gabriel Codreanu, Gemi Gövdesi 1A Kısmı’ndan Daniel Pintilie ve Vasile Talmaciov, Kaynak Laboratuvarı’ndan Alexandru Chisar ve Marius Daniel Calmuc’dan oluşan takımın tüm katılımcıları; yarışmanın öncesinde tersane tesislerinin içerisindeki eğitim merkezinde ustabaşları Daniel Rarinca ile Florin Angheluta’nın rehberliğinde verilen eğitim programına katıldılar.

25 ile 35 yaş arasında kategorilendirilen yarışmacılar zırh metal ark kaynakçılığı, gaz metal ark kaynakçılığı, gaz tungsten ark kaynakçılığı, oksijen yakıt gaz kaynakçılığı, bitmiş ürün kaynakçılığı ve alüminyum alaşım kaynakçılığı dallarında yarıştılar. Damen Takımı’nın kazandığı ödüllerse şöyle sıralandı:

– Takım olarak birincilik ve altın madalya
– MMA/111 birinciliği: Emanuel Andrei Broasca
– GTAW/141 ikinciliği: Petrisor Goga
– MMA/111 üçüncülüğü: Daniel Pintilie
– Kaynak Montajı üçüncülüğü: Gabriel Codreanu
– Alüminyum Kaynağı mükemmeliyet ödülü: Emanuel Andrei Broasca
– 135 ve 141 prosedürleri mükemmeliyet ödülü: Gabriel Codreanu, Petrica Ghibergiu, Vasile Talmaciov.

2018 Ark Kupası Uluslararası Kaynakçılık Yarışması, 2018 Kemer ve Yol BRICS Yetenek Geliştirme ve Teknoloji Yarışması’nın (2018 Belt and Road BRICS Skills Development and Technology Competition) açılış organizasyonu niteliğinde. Yarışmanın hedefi, kaynakçılık sektörünün teknik seviyesini desteklemek ve geliştirmek amacıyla uluslararası bir platformun oluşturulması.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3053

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top