Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Yaşam » Türkiye’nin ilk ulusal kadın yelken kupası 3 yaşında

Türkiye’nin ilk ulusal kadın yelken kupası 3 yaşında

Türkiye’nin ilk ulusal kadın yelken kupası 3 yaşında

Türkiye’de bir ilk olan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası üçüncü kez, 7-9 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da Caddebostan-Adalar parkurunda düzenlenecek.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliği ile gerçekleştirilecek olan 3’üncü Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın yelken tutkusunu yarış heyecanıyla birleştirerek kadınların yelken sporuna olan ilgisini artırması, ülkemizdeki kadın yelkenciliğini desteklemesi, yeni sporcular yetişmesine fırsat sağlaması ve kadın yelkencileri motive etmesi hedefleniyor. 

Gelecek yıllarda uluslararası nitelik kazanması planlanan Kupa’nın bir diğer amacı da iş hayatındaki kadınların takım olma, hedefe ulaşma, zor koşullarla mücadele ve doğa ile bütünleşme yeteneğini  geliştiren bir platform oluşturarak, kurumların insan kaynakları ve iç iletişim çalışmalarına katkı sağlaması.

7 Eylül Cuma günü öğleden sonra başlayacak ve 3 gün sürecek olan 3’üncü Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, 9 Eylül Pazar günü öğleden sonra düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Kupa geliri ile kadınlara destek olunuyor
Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da var. Her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile saygın bir sivil toplum kuruluşu destekleniyor. 2016 ve 2017 yıllarında Kupa gelirleri ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı – AÇEV’e katkı sağlandı. Ayrıca Kupa kapsamında HeforShe oluşumu ile Kızlar Atakta projelerinin de tanıtımına destek verildi.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3053

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top