Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Gündem » SONAR pazarının önlenemez yükselişi

SONAR pazarının önlenemez yükselişi

SONAR pazarının önlenemez yükselişi

HTF Market Report’un yayınladığı ‘Küresel SONAR Sistemi Pazarı 2017-2021’ raporunda yer alan detaylı analize göre, SONAR sistemi pazarı yakın gelecekte yüzde 8,12’lik yıllık ortalama büyüme oranını yakalayacak.

Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Arap Yarımadası başta olmak üzere çeşitli bölgelerle ABD; Almanya, İngiltere, Japonya, Güney Kore ve Çin’i içine alan geniş bir coğrafyaya dayalı ve Kongsberg Maritime, Lockheed Martin, Raytheon, Thales, Ultra-Electronics, Atlas Elektronik ile Türkiye’den Aselsan gibi küresel savunma sanayine yönelik faaliyet gösteren önemli tedarikçileri kapsayan; dünyadaki ve yereldeki pazar trendlerini, üretici ve tüketici davranışlarıyla ilgili tahminleri ve stratejileri içeren raporda; SONAR Pazarının 2021 yılına kadar yakalayacağı yıllık ortalama büyümenin yüzde 8,12 oranında gerçekleşmesinin beklendiği vurgulandı.

Raporun oluşturulması sırasında başvurulan önemli savunma sanayi tedarikçilerinin arasında bulunan, millî gururumuz Aselsan; hücumbot, karakol botu, korvet, fırkateyn, amfibi gemiler, kurtarma ve sismik araştırma gibi su üstü gemileri ile denizaltıların başta savaş sistemleri olmak üzere deniz sensör-silah sistemlerine ait geliştirme, sistem tasarımı ve sistem entegrasyonu nitelikli projelerde görev alıyor. Şirket; kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda kendi geliştirmiş olduğu entegre muhabere, atış kontrol, stabilize silahlar, sonarlar, torpido karşı tedbir, elektronik harp ve istihbarat, seyir, radar, elektro-optik, veri dağıtım ve veri haberleşme gibi alt sistem ve teknolojilerini kullanarak sağladığı maliyet-etken, özel tasarım anahtar teslim çözümleri ile tersanelerin ve deniz kuvvetlerinin ‘sistem çözüm ortağı’ konumunda.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3081

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top