Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Yaşam » Yaşamaya Dair, ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda…

Yaşamaya Dair, ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda…

Yaşamaya Dair, ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda…

Açıkhava’da unutulmayacak bir saygı duruşu… Genco Erkal’ın Nazım Hikmet’in aydınlattığı yoldan yürüdüğü ve ona duyduğu sevgi ile ortaya çıkan “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” müzikli gösterisi, Açıkhava’nın kıymetlilerinden biri olacak. İlk kez 2012 yılında tarihi Ali Paşa Hanı’nın avlusunda canlandırılan gösteri, yine gökyüzünü fon olarak kullanıp geleceğe özgürce bakan seyircilerle buluşacak.

Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve sahneyi Tülay Günal ile paylaştığı oyun, aynı zamanda bir anı defteri özelliği taşıyor. Piyano, viyolonsel ve klarnet eşliğinde oynanan oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere pek çok kıymetli bestecinin Nazım Hikmet’e ithaf ettikleri şarkıları da seslendiriliyor.

Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki günlerini, eşi Piraye Hanım’a olan aşkı ile başlayan oyun, ozanın vatan hasretiyle dolu sürgün yılları ve destansı yaşamından izlenimlerle sonlanıyor. 17 Temmuz akşamı, Açıkhava’da kalpleri özlem ve umutla dolduran bu saygı duruşunun siz de bir parçası olun.

n Uyarlayan ve Yöneten:

Genco Erkal

n Oynayanlar:

Genco Erkal, Tülay Günal

n Müzik:

Fazıl Say, Zülfü Livaneli,

Cem Karaca, Tarık Öcal,

Edip Akbayram, Tolga Çebi,

Nadir Göktürk, Timur Selçuk

n Düzenleme ve müzik

yönetimi:

Yiğit Özatalay

n Piyano:

Yiğit Özatalay

n Viyolonsel:

Deniz Doğangün

n Klarnet:

Çağdaş Engin

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3053

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top