Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Ekonomi » DenizBank’ın yeni sahibi Emirates NBD

DenizBank’ın yeni sahibi Emirates NBD

DenizBank’ın yeni sahibi Emirates NBD

Arap Körfezi’nin en büyük bankası, Dubai merkezli Emirates NBD, Denizbank’ın satışıyla ilgili olarak Sberbank ile anlaştı. Denizbank böylece 14,6 milyar TL (3,2 milyar USD) karşılığında Emirates NBD’nin oldu.

Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank, Denizbank’ın yüzde 99,85 hissesine sahipti. İmzalanan anlaşmaya göre Emirates NBD, müzakerelerin ilk başladığı 31 Ekim 2017 ile anlaşmanın tamamlandığı tarih arasındaki zaman dilimi için Sberbank’a faiz ödeyecek. DenizBank’ın 31 Ekim 2017 tarihinden, anlaşmanın tamamladığı güne kadar elde edeceği kâr ise Emirates NBD’nin hesabına geçecek.

Sberbank, Denizbank’ı 2013 yılında, yaklaşık 3 milyar euro karşılığında satın almıştı. Türkiye, Rusya ve BAE ile DenizBank’ın faaliyette olduğu ülkelerdeki düzenleyici mercilerin onayını gerektiren satış sürecinin bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3081

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top