Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Yaşam » Mavi Vatan, Mavi Çocuk, Mavi Uygarlık

Mavi Vatan, Mavi Çocuk, Mavi Uygarlık

Mavi Vatan, Mavi Çocuk, Mavi Uygarlık

Bebekliler Derneği ve Bebek Semt Girişimi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasını Bebek Parkı’nda her yaştan çocuğun katıldığı büyük bir etkinlikle gerçekleştirdi.

Yarınlarımızı şekillendirecek çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren denizciliğe teşvik edilmesinin, deniz korkusunun sevgiye ve tutkuya dönüştürülmesinin amaçlandığı etkinlikte çocuklar; Kancabaş, Dingi, Surfboat türü teknelerle Bebek Koyu’nda gezme, Dak-Sar (Denizde Arama Kurtarma) Gönüllüleri ile gemici düğümlerini öğrenme, sahilde ve denizde güvenliği sağlama gibi aktivitelere katılma imkânı buldular. Avrasya Engelliler Okulu öğrencileri ve Tevfik Fikret İlkokulu öğrencilerinin ritm ve dans gösterileri ile katıldığı etkinliğe belgesel yapımcısı Savaş Karakaş da belgesel gösterimi ile çocukları denizin büyülü dünyasında küçük bir gezintiye çıkardı. Etkinlikte ayrıca Paul Dwyer oğlu Eren Joseph Dwyer ve Beygü Gökçin canlı müzik performanslarıyla sahne aldılar.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3053

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top