Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Dünya » Yangzijiang, LNG yakıtlı 20 gemi inşa edecek

Yangzijiang, LNG yakıtlı 20 gemi inşa edecek

Yangzijiang, LNG yakıtlı 20 gemi inşa edecek

Çinli Jiangsu Yangzijiang Shipbuilding ile Arista Shipping Group’a bağlı Forward Maritime, 20 adet dökme yük gemisinin inşası için niyet mektubu imzaladı. Arista Shipping’in Project Forward Projesi kapsamında inşa edilecek olan Kamsarmax gemiler, 84 bin dwt kapasiteye sahip olacak. Forward Maritime yeni dökme yük gemilerinin filoya 2020 ile 2023 yılları arasında katılmalarını planladığını açıkladı. Gemiler, teslimattan sonra Forward Ships çatısı altında hizmet verecek.

2013 yılında Arista Shipping tarafından, küresel gemi emisyonlarının azaltılması ve LNG’nin deniz yakıtı olarak adapte edilerek kullanılmasını yaygınlaştırmak amacıyla oluşturulan ve yürütülen Forward Projesi; Kamsarmax büyüklüğündeki yük gemisinin tasarımını, deniz taşımacılığındaki maliyetleri azaltmak, denizcilik sektörünü modernize etmek ve bu segmentteki gemilerin, Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün (IMO) 2020 ve daha sonrasındaki emisyon kuralları doğrultusundaki yeni standartlarını belirlemek amacıyla önerdi.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3053

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top