Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Haber » Sarıoğlu Denizcilik’in kurucusu Kapt. M. Tahir Sarıoğlu hayata gözlerini yumdu

Sarıoğlu Denizcilik’in kurucusu Kapt. M. Tahir Sarıoğlu hayata gözlerini yumdu

Sarıoğlu Denizcilik’in kurucusu Kapt. M. Tahir Sarıoğlu hayata gözlerini yumdu

İMEAK DTO Başkan Vekili ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. M. Tahir Sarıoğlu tedavi görmekte olduğu hastanede 5 Şubat 2018 tarihinde yaşama veda etti.

1952 doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Kapt. Tahir Sarıoğlu; Yüksek Denizcilik Okulu’ndan 1974 yılında mezun olduktan sonra zabit olarak başladığı denizcilik hizmetini Türk ve yabancı bayraklı gemilerde ikinci kaptan, kaptan ve çeşitli limanlarla Türk Boğazları’nda kılavuz kaptan olarak sürdürmüştü. 1995 yılında kurduğu Sarıoğlu Denizcilik ve Turizm Ltd. Şti. günümüzde armatörlük, gemi işletmeciliği, acentelik, brokerlik, gemi kiralama, gözetim ve sörvey hizmetlerini bir arada sunan bir şirketler grubu olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Denizcilik dünyamızı yasa boğan vefat haberinin ardından, Fenerbahçe Kulübü’nün resmî internet sitesinden de bir taziye yayınlandı.

Kapt. Tahir Sarıoğlu’nun cenazesi 7 Şubat Çarşamba günü öğle namazını müteakip, Levent Camii’nden kaldırılacak.

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Denizciliği’ne başsağlığı dileriz.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3053

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top